Visit other museums

Lietuvos jūrų muziejus

Smiltynės g. 3, LT-93100
Klaipėda

 

Tel.: + 370 46 49 22 50

Tel.: + 370 46 49 07 51
Ticket tel.: +370 46 49 07 54

 

www.muziejus.lt

ljm@muziejus.lt

Juodosios jūros afalinos

⇐ Grįžti
Juodosios jūros afalinos

Delfinai priklauso žinduolių klasei, dantytųjų banginių pobūriui. Šio porūšio atstovai daugiausiai sutinkami Juodojoje jūroje.

Delfino ilgis viršija 2 metrus, o svoris gali būti didesnis nei 200 kilogramų. Dėl savo ilgio ir svorio, delfinai gali išvystyti iki 45 km/h greitį plaukdami. Delfino ginklas - jo nusmailėjęs bei itin kietas žandikaulis, vadinamas rostrumu. Šiuo ginklu delfinas apsigina nuo ryklių. Smūgis rostrumu yra toks stiprus, kad gali pramušti net kietą vėžlio šarvą. Delfinai turi 88 aštrius, kūgio formos, dantis. Dantys reikalingi ne tik žuvies prilaikymui iki ją nuryjant, tačiau ir kovose tarp patinų poravimosi metu. Delfinai kvėpuoja plaučiais per specialią kvėpavimo angą, esančią jų viršugalvyje. Nekvėpuodami jie gali išbūti po vandeniu apie 10 minučių. 

Delfinai pažįsta aplinką naudodamiesi savo tobula rega, klausa, lytėjimu bei echolokacine sistema. Išleisti garsai atsimušę į kliūtį grįžta delfinui aidu, suteikdami informaciją apie kliūties formą, dydį bei atstumą iki jos. Delfinai naudojasi ecolokacinėmis bangomis net ir norėdami susirasti savo mėgstamą žuvį.

 

Lietuvos jūrų muziejaus delfinariume delfinai gyvena nuo 1994 metų. Delfinai yra protingi gyvūnai, jie dalyvauja nuostabiuose pasirodymuose, edukaciniuose užsiėmimuose bei grąžina gyvenimo džiaugsmą vaikams su specialiaisiais poreikiais. Nuo 2002 metų Lietuvos jūrų muziejuje pradėtas unikalus delfino ir vaiko bendravimo projektas - delfinų terapija.