Visit other museums

Lietuvos jūrų muziejus

Smiltynės g. 3, LT-93100
Klaipėda

 

Tel.: + 370 46 49 22 50

Tel.: + 370 46 49 07 51
Ticket tel.: +370 46 49 07 54

 

www.muziejus.lt

ljm@muziejus.lt

Informacija užsieniečiams

Lietuva yra rytinėje Baltijos jūros pakrantėje, Šiaurėje ribojasi su Latvija, Rytuose ir Pietuose su Baltarusija, Lenkija ir Kaliningrado sritimi. Tai ežeringa, kalvinga, miškinga, išraižyta upių šalis.

 

Ambasadų ir konsulatų Lietuvosje kontaktus rasite čia: http://www.embassy.goabroad.com/embassies-in/Lithuania

 

 

Nepamirškite apsilankyti Klaipėdoje

 

Klaipėda - seniausias Lietuvos miestas, pirmą kartą paminėtas eiliuotoje Livonijos kronikoje, 1252 metais. Iki 15 amžiaus miestas plėtėsi aplink pilį, kuri buvo pastatyta saloje. Sala - suformuota upės Danės intakų.

 

Lietuvos jūrų muziejus įsikūręs Klaipėdoje, šiauriausiame Kuršių nerijos taške – Kopgalyje, kur baigiasi 98 km ilgio Kuršių nerijos pusiasalis ir atsiveria Klaipėdos uosto vartai. XIX amžiaus antroje pusėje Kopgalyje buvo pastatyta gynybinė pajūrio tvirtovė, kurią sudarė centrinis redutas, gynybinis griovys, pylimai bei po jais esantys kazematai, parako saugyklos.

 

Po Antrojo pasaulinio karo iš tvirtovės liko tik griuvėsiai. Restauruotoje ir rekonstruotoje tvirtovėje 1979 metais buvo atidarytas Lietuvos jūrų muziejus.

 

Muziejus – daugialypis jūrinis kompleksas, kuriame galima pamatyti jūrų gamtos ir laivybos istorijos ekspozicijas, akvariumą, jūrų žinduolius, etnografinę pajūrio žvejo sodybą, delfinus. O ateities planuose – jūros teikiamų pramogų, poilsio ir sveikatingumo parkas su delfinų terapijos centru. Tai labiausiai lankomas muziejus Lietuvoje, per metus sulaukiantis apie 400 000 svečių iš Lietuvos bei pasaulio.

Languages on site: 

Lietuvos jūrų muziejaus tinklalapyje www.muziejus.lt informaciją galima rasti lietuvių, anglų ir kitomis kalbomis.

Money exchange information: 

Artimiausias pinigų keitimo taškas - bankas Klaipėdos mieste. Apie 3 km. Reikia persikelti keltu.