Visit other museums

Buy tickets

 

Akwarium Gdyńskie

Morskiego Instytutu Rybackiego – Państwowego Instytutu Badawczego

Al. Jana Pawła II 1, 81-345 Gdynia

 

Tel.: +48 587 326 601
Fax.: +48 587 326 611


www.akwarium.gdynia.pl

akwarium@mir.gdynia.pl

BalticMuseums wygrywa Nagrodę Południowego Bałtyku
2 gru. 2011 - 09:51
Akwarium Gdynia
Projekt BalticMuseums 2.0 wygrał Nagrodę...
Bogactwo Rafy Koralowej
18 lt. 2011 - 13:14
Akwarium Gdynia
  Akwarium Gdyńskie MIR przygotowało...
O godzinie 12:30 w dniu 30 listopada, prezentacja nowych monet 50 colllectors Lt odbędzie się w Litewskim Muzeum Morza.
31 st. 2011 - 19:22
BalticMuseums 2.0
W dniu 30 listopada, monety kolekcjonerskie 50...

Okoliczne atrakcje

Gdynia to młode miasto portowe zlokalizowane na Kaszubach – wschodnim regionie Województwa Pomorskiego w Polsce. Gdyni przyznano prawa miasta w 1926 roku. Jest zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie Morza Bałtyckiego, w związku z tym rozwój miasta jest od samego początku oparty na gospodarce morskiej. Znajduje się tu największa polska stocznia. Gdynia jest częścią aglomeracji Trójmiasto wraz z dwoma innymi miastami: Sopotem i Gdańskiem, i jest uważana za najnowocześniejsze spośród wymienionych. Oferuje szeroki wachlarz atrakcji turystycznych oraz rozrywki kulturalnej. 

  • Klif Orłowski

Klif Orłowski to najbardziej czarujący punkt polskiego wybrzeża podczas jesieni. Jest również znany pod nazwą Orla Głowa. Jest nieustannie niszczony przez przybrzeżne fale i wiatry. Klif jest zlokalizowany niedaleko willowej dzielnicy Gdyni. Przez klif przebiega piesza trasa prowadząca aż do miasta Sopotu. Z najwyższego punktu klifu można podziwiać półwysep Helski.

  • Teatr Muzyczny w Gdyni

Teatr Muzyczny w Gdyni to jedna z najdoskonalszych instytucji w swoim rodzaju w Polsce. Jest kulturalną perełką Gdyni. Przez ponad 40 lat teatr zaprezentował prawie 300 premier:  musicali, operetek, bajek dla dzieci, koncertów i muzyki kameralnej, m.in. "Jesus Christ Superstar," "West Side Story," "Evita," i "Hair."

  • Kamienna Góra

Kamienna Góra to najmniejsza dzielnica Gdyni zlokalizowana na wzgórzu morenowym. Najwyższy punkt osiąga 52 metry. Znajduje się tu taras z widokiem na Zatokę Gdańską, marinę i główny port w Gdyni. Zespół historycznej zabudowy Kamiennej Góry jest wpisany do państwowego rejestru zabytków.