Visit other museums

Buy tickets

 

Akwarium Gdyńskie

Morskiego Instytutu Rybackiego – Państwowego Instytutu Badawczego

Al. Jana Pawła II 1, 81-345 Gdynia

 

Tel.: +48 587 326 601
Fax.: +48 587 326 611


www.akwarium.gdynia.pl

akwarium@mir.gdynia.pl

BalticMuseums wygrywa Nagrodę Południowego Bałtyku
2 gru. 2011 - 09:51
Akwarium Gdynia
Projekt BalticMuseums 2.0 wygrał Nagrodę...
Bogactwo Rafy Koralowej
18 lt. 2011 - 13:14
Akwarium Gdynia
  Akwarium Gdyńskie MIR przygotowało...
O godzinie 12:30 w dniu 30 listopada, prezentacja nowych monet 50 colllectors Lt odbędzie się w Litewskim Muzeum Morza.
31 st. 2011 - 19:22
BalticMuseums 2.0
W dniu 30 listopada, monety kolekcjonerskie 50...

Projekt BalticMuseums 2.0

 

W projekcie BalticMuseums 2.0, konsorcjum sześciu partnerów z Niemiec, Polski, Litwy i Rosji rozwija innowacyjne narzędzia informacji i komunikacji dla muzeów oceanograficznych. Jeden z rezultatów tego projektu to współpraca w projektowaniu i kierowaniu wspólną, wielojęzyczną platformą.

 

Idea ścisłej współpracy pomiędzy muzeami oceanograficznymi w regionie Morza Bałtyckiego została stworzona by stawić czoło wyzwaniom powstającym przed wszystkimi partnerami w zakresie użycia narzędzi informacyjnych. Głównym celem jest wykorzystanie różnych języków partnerów na korzyść turystów międzynarodowych. 

 

Prócz przygotowania strony www.balticmuseums.net, konsorcjum pracuje nad stworzeniem wspólnego systemu biletowania online. Dodatkowo, podjęte zostały działania, które w przyszłości mają przyczynić się do zwiększenia komfortu zwiedzania i systemu informacyjnego w naszych muzeach. Tak zwany eGuide ma potencjał podniesienia jakości odbioru ekspozycji, zwłaszcza dla gości zagranicznych, poprzez oferowanie wycieczek w kilku językach. Po zakończeniu projektu, atrakcyjność muzeów zostanie podwyższona. 

 

Jako że muzea partnerskie stanowią główne atrakcje turystyczne w swoich regionach, projekt przyczyni się do rozwoju gospodarczego każdego z nich.

 

Czas trwania projektu przewidziano na trzy lata, począwszy od października 2008. W lipcu 2008 roku, Unia Europejska przyznała na ten projekt dofinansowanie wysokości prawie jednego miliona Euro.


Fakty – Projekt BalticMuseums 2.0

 

 • 4 kraje

Niemcy, Polska, Litwa, Rosja

 • 6 partnerów

Uniwersytet w Stralsundzie (Główny Partner)

Uniwersytet Szczeciński

Niemieckie Muzeum Morza

Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Litewskie Muzeum Morskie

Muzeum Wszechoceanu

 • Budżet projektu

1 139 632 Euro

 • Finansowanie

Program Współpracy Transgranicznej Południowy Bałtyk - Interreg IV A; EU

 • Czas trwania

Październik 2008 – Sierpień 2011

 

 

Kontynuacja współpracy: BalticMuseums 2.0 Plus

 

Od grudnia 2010, współpraca muzeów i ich partnerów naukowych jest kontynuowana w projekcie BalticMuseums 2.0 Plus. W ciągu trzech nadchodzących lat do muzeów uczestniczących w projekcie zostanie wprowadzony elektroniczny system oprowadzania gości - eGuide. Wykreowane wycieczki zmienią wizytę w muzeum np. par z dziećmi w prawdziwą przygodę. Partnerskie muzea będą rozwijać treści i materiały równolegle w paru językach, jednocześnie zwiększając liczbę proponowanych wycieczek w językach obcych.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.balticmuseums.org.

Regularny newsletter informuje o postępie projektu i nowych propozycjach. Newsletter można pobrać na wyżej wymienionej stronie internetowej.

 

 

Odwiedź nasze muzea - skorzystaj

 

Chcesz wiedzieć wszystko na temat morza? Odwiedź wszystkie nasze muzea partnerskie, przedstawiające szeroki zakres flory i fauny, historię żeglugi, oceanografię, morskie pomniki i więcej! Nasze muzea chcą wynagrodzić Twoją ciekawość i zapewnić Ci atrakcyjne korzyści, gdy odwiedzisz przynajmniej dwa nasze muzea w ciągu roku kalendarzowego.

 
Jeśli drugie, trzecie lub czwarte muzeum, do którego zawitasz jest jednym z wymienionych poniżej, otrzymasz:

 • MEERESMUSEUM, Stralsund, Niemcy: Odbierz swój bonus w Niemieckim Muzeum Morza lub w OZEANEUM! W MEERESMUSEUM możesz korzystać z przewodnika audio za darmo (po niemiecku lub angielsku). Jeśli wybierzesz OZEANEUM otrzymasz przewodnik po muzeum w języku polskim, angielskim lub niemieckim.
 • Akwarium Gdyńskie MIR-PIB, Gdynia, Polska: Akwarium wynagrodzi cię 20% zniżką na wejście do Akwarium. Dodatkowo: dzieci otrzymują pamiątkę!
 • Muzeum Wszechoceanu, Kaliningrad, Rosja: Muzeum zaprasza Cię do obejrzenia dodatkowego obiektu muzealnego za darmo. W ten sposób, jeśli odwiedzisz statek badawczy Witiaź, możesz za darmo wejść do muzealnego Akwarium.
 • Litewskie Muzeum Morza, Kłajpeda, Litwa: Zabierz morze do domu: Otrzymasz przepiękny album ze zdjęciami z muzeum "Oko w oko z morzem".

 
Po prostu przynieś swoje bilety z muzeum, które odwiedziłeś wcześniej. Promocja trwa do 31 grudnia 2013 roku.
 
W każdym z czterech muzeów, możesz otrzymać ulotkę BalticMuseums. Zabierz ją ze sobą w podróż i zwiedź pozostałe trzy.
 
Witaj w świecie oceanów!

 

 

Program Południowy Bałtyk

 

Z założenia, Program Południowy Bałtyk jest tzw. transgranicznym programem współpracy, stworzonym by wzmocnić współdziałanie wśród mieszkańców regionu Południowego Bałtyku. W praktyce, Program Południowy Bałtyk odnosi się do zupełnie nowego obszaru regionalnego, gdzie struktury współpracy trans-granicznej wciąż nie działają w pełnym zakresie. Głównym zamierzeniem Programu Współpracy Transgranicznej Południowy Bałtyk 2007 – 2013 jest wzmocnienie zrównoważonego rozwoju regionu Południowego Bałtyku poprzez wspólne działania poprawiające jego konkurencyjność i ulepszające integrację pomiędzy ludźmi i instytucjami.

Projekt BalticMuseums 2.0 został przyjęty w pierwszej edycji programu w 2008 roku.

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://en.southbaltic.eu

 

 

Kontakt

 

 • Główny partner

Uniwersytet w Stralsundzie

Stralsund Information Management Team (SIMAT)

Prof. Dr. Michael Klotz

Zur Schwedenschanze 15

18435 Stralsund

Tel.: +49 (0)3831 45-6946

Fax: +49 (0)3831 45-6604

E-mail: michael.klotz@fh-stralsund.de

http://simat-stralsund.de

www.balticmuseums.org

 

 • Partnerzy:

Uniwersytet w Stralsundzie (Główny Partner)

Uniwersytet Szczeciński

Niemieckie Muzeum Morza

Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Litewskie Muzeum Morskie

Muzeum Wszechoceanu