Visit other museums

Buy tickets

 

Akwarium Gdyńskie

Morskiego Instytutu Rybackiego – Państwowego Instytutu Badawczego

Al. Jana Pawła II 1, 81-345 Gdynia

 

Tel.: +48 587 326 601
Fax.: +48 587 326 611


www.akwarium.gdynia.pl

akwarium@mir.gdynia.pl

BalticMuseums wygrywa Nagrodę Południowego Bałtyku
2 gru. 2011 - 10:51
Akwarium Gdynia
Projekt BalticMuseums 2.0 wygrał Nagrodę...
Bogactwo Rafy Koralowej
18 lt. 2011 - 14:14
Akwarium Gdynia
  Akwarium Gdyńskie MIR przygotowało...
O godzinie 12:30 w dniu 30 listopada, prezentacja nowych monet 50 colllectors Lt odbędzie się w Litewskim Muzeum Morza.
31 st. 2011 - 20:22
BalticMuseums 2.0
W dniu 30 listopada, monety kolekcjonerskie 50...

„Każdy ma swoją historię…”

1 paź. 2011 10:00
2 paź. 2011 15:00
Europe/Berlin

Ludzie w swoim pragnieniu postępu zapomnieli, że Ziemia, którą zamieszkuje, jest ograniczona pod względem przestrzeni i zasobów. Wzrosło nastawienie konsumpcyjne, jak również różnice w posiadaniu wszelkich dóbr, przy jednoczesnym ubożeniu planety. W tym krytycznym czasie światowej dewastacji od placówek podobnych do naszej oczekuje się zabezpieczenia naturalnych zasobów. Jest to możliwe poprzez wpływanie na opinię publiczną i budowanie świadomości społecznej. Akwarium Gdyńskie MIR-PIB przygotowało na pierwszy weekend października (01-02.10.2011) wydarzenie specjalne pod nazwą: „Każdy ma swoją historię…”. Ponadto w ramach Światowego Dnia Zwierząt Hodowlanych, czyli drugiego października, chcielibyśmy uczcić święto naszych podopiecznych. W programie wydarzenia weekendowego znalazły się warsztaty plastyczne, mikroskopowe, literackie, zabawa drużynowa oraz projekcje filmowe. Zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą w programie idealny punkt, aby w te dni odwiedzić Akwarium.

PROGRAM

10:00 – 15:00 WARSZTATY PLASTYCZNE: Obrazy przepływającego świata (Galeria);

Różnorodność technik plastycznych jest tak samo urozmaicona jak świat natury. Wyobraźnię uczestników tej części zajęć z pewnością pobudzi bliskie spotkanie z mieszkańcami Akwarium Gdyńskiego… W programie warsztatów, m. in. komiks wielkoformatowy, grafika morska, obrazy malowane akwarelami i pastelami olejnymi.

10:00 – 15:00 WARSZTATY MIKROSKOPOWE: Rozmowa przez ocean (Laboratorium Biologiczne);

Czym delektują się nadmorskie narody? Czy można zjeść sinicę? Kto w świecie zwierząt jest żarłokiem, a kto niejadkiem? Jakie zwierzęta morskie hodowane są w celach konsumpcyjnych? Tego i innych informacji można będzie dowiedzieć się z prezentacji multimedialnej i obserwacji na warsztatach mikroskopowych.

10:00 – 15:00 PROJEKCJE FILMOWE: Mątwy – szczwana szajka (Sala Kinowa, godz. 10:00, 11:00,
12:00, 13:00, 14:00);

„Wyobraź sobie, że jesteś przybyszem z innej planety i możesz unosić się w przestrzeni, masz mózg wielkości pączka, a z głowy wyrasta Ci osiem ramion…, trzy serca pąkują Twoją błękitną krew… możesz być nawet wyposażony w śmiertelną broń. W jednej chwili zmieniasz swój wygląd, przywdziewając niezwykle widowiskowy strój z efektów świetlnych, ale przede wszystkim jesteś
zastanawiająco bystry…”

12:00 ZABAWA DRUŻYNOWA DLA DZIECI – Tajemnice podwodnego szlaku (start w Galerii);

Uczestnicy zabawy podzieleni na dwie drużyny podążają wyznaczonym szlakiem, aby odnaleźć odpowiedzi na postawione pytania.

*11:00 – 14:00 WARSZTATY LITERACKIE: Magiczne stworzenia (Multimedialna Sala Ekologii Morza);

Zasadniczą część warsztatów stanowi werbalne tworzenie przez instruktorkę i dzieci opowieści - bajki - legendy - historii z motywami zwierząt. Warsztaty mają charakter interaktywny. W przedstawionej historii dzieci nie tylko są jej słuchaczami, ale i aktywnymi uczestnikami. W zabawę z tekstem wplecione zostaną: ćwiczenia ruchowe (np. naśladowanie ruchu zwierząt), ćwiczenia wykorzystujące
efekty dźwiękonaśladowcze, praca z obrazem, pisanie własnych, krótkich, kilkuzdaniowych historii lub wierszy z ulubionymi (np. najśmieszniejszymi) nazwami zwierząt, wymyślanie zakończenia historii. Zwieńczeniem warsztatów jest omówienie utworzonych prac i uroczyste wręczenie uczestnikom certyfikatów.

*Tylko dnia 1 października/sobota odbędą się WARSZTATY LITERACKIE. Z racji na specyfikę warsztatów ten element wydarzenia weekendowego zostaje objęty rezerwacją miejsc. Warsztaty adresowane są do dzieci w wieku 10-13 lat. Jest to kolejna sposobność do zdobycia pieczątki KLUBU MŁODEGO ODKRYWCY MÓRZ.

Rezerwacja miejsc do grupy z warsztatów literackich:
e-mail: mzywicko@mir.gdynia.pl
Dodatkowe informacje:
tel. +48 587 326 620
www.akwarium.gdynia.pl