Visit other museums

Buy tickets

 

Akwarium Gdyńskie

Morskiego Instytutu Rybackiego – Państwowego Instytutu Badawczego

Al. Jana Pawła II 1, 81-345 Gdynia

 

Tel.: +48 587 326 601
Fax.: +48 587 326 611


www.akwarium.gdynia.pl

akwarium@mir.gdynia.pl

Projektas „BalticMuseums 2.0“

 

Tarptautiniam projektui „BalticMuseums 2.0“ susibūrė šeši partneriai iš Vokietijos, Lenkijos, Lietuvos ir Rusijos, kuriantys pažangias technines lankytojų ir turistų informavimo bei komunikavimo priemones okeanografijos muziejams.

 

Viena šio projekto užduočių – bendradarbiavimas kuriant ir vykdant daugiakalbę internetinę platformą. Mintį dėl glaudesnio Baltijos jūros regiono okeanografijos muziejų bendradarbiavimo paskatino poreikis spręsti technines problemas, su kuriomis susiduria visi muziejai-partneriai, besinaudojantys informacinėmis priemonėmis. Portalo skirtingomis partnerių kalbomis sukūrimas bus naudingas tarptautiniams turistams.

 

Be tinklalapio www.balticmuseum.net, partneriai ketina sukurti bendrą elektroninę bilietų pardavimo sistemą. Kitas projekto uždavinys – sukurti į ateitį orientuotą lankytojų supažindinimo ir informavimo sistemą. Tokie elektroniniai gidai ves ekskursijas keliomis kalbomis, todėl bus patrauklūs tarptautiniams lankytojams.

 

Įgyvendinus projektą, padidės muziejų patrauklumas. Kadangi bendradarbiaujantys muziejai yra pagrindiniai turistų traukos taškai savo regionuose, šis projektas prisidės prie kiekvieno regiono ekonominės plėtros.

 

Projektas, kuris buvo pradėtas vykdyti 2008 m. spalio mėnesį, truks trejus metus. 2008 m. liepos mėn. projektui bendrai finansuoti buvo skirta beveik milijono eurų ES parama.


Faktai apie tarptautinį projektą „BalticMuseums 2.0“

 

  • 4 šalys:

Vokietija, Lenkija, Lietuva, Rusija

  • 6 partneriai:

Štralzundo taikomųjų mokslų universitetas (vedantysis partneris)

Štetino universitetas (www.us.szc.pl)

Vokietijos okeanografijos muziejus 

Gdynės akvariumas

Lietuvos jūrų muziejus

Pasaulio vandenyno muziejus

  • Projekto biudžetas:

1 139 632 eurų

  • Finansavimas:

ES Pietų Baltijos bendradarbiavimo abipus sienos programa – Interreg IV A.

  • Trukmė:

2008 m. spalis – 2011 m. rugsėjis

 

 

Bendradarbiavimas tęsiasi BalticMuseums 2.0 Plus

 

Nuo 2010 m. gruodžio mėn. muziejų ir jų mokslinių partnerių bendradarbiavimas tęsiamas vykdant projektą „BalticMuseums 2.0 Plus“. Per ateinančius trejus metus muziejuose-partneriuose bus įdiegta elektroninė gido sistema „eGuide“. Pritaikytos ekskursijos (pvz., tėvams su vaikais) pavers apsilankymą muziejuje smagiu nuotykiu. Ekskursijos turinį ir medžiagą bendradarbiaujantys muziejai paruoš drauge keliomis kalbomis, todėl bus parengta daugiau ekskursijų užsienio kalbomis.

 

Išsamesnės informacijos ieškokite adresu: www.balticmuseums.org

Apie projekto vykdymą ir rezultatus skelbiama naujienlaiškiuose. Juos galima parsisiųsdinti iš pirma paminėto tinklalapio.

 

 

Kelionė palei Baltijos jūrą

 

Susipažinkite su pietiniu Baltijos jūros regionu ir aplankykite visus mūsų muziejus! Kelionė pietiniu Baltijos jūros regionu atskleis daugybę įdomybių apie jūrą ir šio regiono gamtą bei istoriją. Mūsų partneriai surinko informaciją apie įdomiausias vietas ir sudėjo ją į jūrinį atlasą. Šis atlasas buvo sudarytas vykdant projektą SEASIDE (www.baltic-seaside.com), kurį finansuoja Pietų Baltijos programa.

 

 

Pietų Baltijos programa

 

Pietų Baltijos programa yra daugiašalė bendradarbiavimo abipus sienos programa, kurios tikslas – skatinti bendradarbiavimą pietiniame Baltijos jūros regione. Pietų Baltijos programa aprėpia visiškai naują regioninę sritį, kur bendradarbiavimo abipus sienos struktūros tik pradedamos steigti. Bendras strateginis Pietų Baltijos programos 2007 – 2013 tikslas yra stiprinti tvarią Pietų Baltijos regiono plėtrą, bendromis pastangomis ir veiksmais didinant jo konkurencingumą ir stiprinant žmonių ir institucijų integraciją.

Projektas „BalticMuseums 2.0“ buvo patvirtintas per pirmąjį kvietimą teikti paraiškas 2008 m.

 

Išsamesnės informacijos ieškokite adresu http://en.southbaltic.eu

 

 

Kontaktai

 

  • Pagrindinis partneris

Štralzundo taikomųjų mokslų universitetas

Štralzundo informacijos valdymo grupė (SIMAT)

Prof. Dr. Michael Klotz

Zur Schwedenschanze 15

18435 Stralsund / Štralzundas

Tel.: +49 (0)3831 45-6946

Faksas: +49 (0)3831 45-6604

el. pašto adresas: michael.klotz@fh-stralsund.de

http://simat-stralsund.de

www.balticmuseums.org

 

  • Partneriai

Štetino universitetas

Vokietijos okeanografijos muziejus

Gdynės akvariumas

Lietuvos jūrų muziejus

Pasaulio vandenyno muziejus